Kurs komiksu - mugaska
custom shoes, custom vans, custom converse, custom jean jacket, re-love, customs, acrylic paintings on wood
955
post-template-default,single,single-post,postid-955,single-format-gallery,theme-bridge,bridge-core-3.0.1,woocommerce-no-js,qodef-qi--no-touch,qi-addons-for-elementor-1.5.3,woolentor_current_theme_bridge,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-content-sidebar-responsive,qode_disabled_responsive_button_padding_change,columns-4,qode-theme-ver-28.5,qode-theme-bridge,elementor-page-8959,woolentor-empty-cart,elementor-default,elementor-kit-5601

Kurs komiksu

W tym roku, znalazłam pod choinką wiele praktycznych prezentów dla artysty 😉 Jednym z nich był kurs on-line How to make a Comic Book.

Kurs trwał kilka tygodni. Każdego tygodnia było do wykonania zadanie i tak krok po kroku każdy z uczestników tworzył swój komiks.

Lista zadań była konkretna: 1) scenariusz do komiksu 2) story board 3) szkic ołówkiem 4) wykończenie tuszem. Na każde zadanie był tydzień czasu.

Ważnym elementem kursu była interakcja z pozostałymi uczestnikami. To oni oceniali powodzenie każdego z zadania i doradzali ewentualne poprawki. Oczywiście działało to w dwie strony, więc było to dla mnie dobre ćwiczenie w wydawaniu konstruktywnej krytyki.

Mój komiks oparty jest na wspomnieniu z tegorocznej wyprawy do Tokyo i przedstawia Japończyków, którzy potrafią przysnąć i zregenerować się w każdych warunkach. Takiej skali śpiochów w metrze i na ławeczkach w parkach nie widziałam w żadnym innym miejscu, które odwiedzałam. Pomyślałam więc, że jest to dobry pomysł na krótki komiks 😉

SaveSave0