Gwiezdne Marzenia

Książka charytatywna ‘GWIEZDNE MARZENIA’ powstała dzięki inicjatywie Moniki Wiergiles, która jest właścicielką wydawnictwa Sofijka. Mając doświadczenie jako woluntariusz w szpitalach i hospicjach dla dzieci, Monika chciała stworzyć dla chorych dzieci coś co przywoła uśmiech na ich twarzach. Jako wydawca książek, nie mogła mieć przecież innego pomysłu niż właśnie książka dla dzieci 😉

Jesienią 2016, na Facebook-u pojawiło się ogłoszenie. Monika szukała autorów, ilustratorów, redaktorów itp. czyli kogokolwiek, kto mógłby pomóc przy stworzeniu takiej książki. Wszyscy mieli pracować za darmo, a fundusze na wydrukowanie książki miały być zebrane poprzez portal crowd-fundgingowy Wspieram.to.

Miałam dużo szczęścia, że mogłam wziąć udział w tym projekcie. Byłam bardzo podekscytowana, że mogę przyczynić się do wydania książki dla dzieci, tym bardziej, że jeszcze kilka miesięcy temu pracowałam jako analityk finansowy.

Bardzo zależało mi, żeby projekt książki uzbierał potrzebne fundusze na Wspieram.to. Dlatego w porozumieniu z Moniką stworzyłam też kilka ilustracji, które wspierały promocję całej akcji.

Ilustracje promujące akcję Książka Charytatywna.

Ostatecznie zebraliśmy prawie 200% funduszy, dzięki czemu oprócz książki powstanie gra Memo, oraz audiobook. Książka została wydrukowana w dużym formacie (A4) na ładnym papierze i w twardej okładce i wygląda naprawdę super 🙂

Okładka książki, oraz zdjęcie z premiery, która została zorganizowana w studio Polskiego Radia.

Stworzyłam ilustracje do trzech bajek. W sumie, w książce  jest 21 bajek.

SaveSave

SaveSave

Shopping Cart
Scroll to Top